Hadice na vodu

Potrebujete plastové alebo gumové hadice na vodu a priemyselné kvapaliny? Musia zvládnuť aj dopravu vzduchu? Pomôžeme vám s výberom vhodnej hadice, upravíme na mieru. Stačí ju iba vziať a namontovať.



Chcete si hadice rovno vziať, ihneď použiť a neriešiť úpravy?

 

  • Poradíme s výberom optimálnej hadice práve pre vašu aplikáciu.
  • Hadicu skrátime na požadovanú dĺžku.
  • Hadicu profesionálne osadíme vhodnými koncovkami.

Čo potrebujem vedieť, než vydopytujem vhodnú hadicu?

Všeobecne: vnútorný a vonkajší priemer, dĺžku, prepravované médium (kvapaliny, vzduch, chemikálie, pevné časti), teplotný rozsah média a pracovného prostredia, použitie hadice. Tiež pracovný, prípadne aj poruchový tlak. Potrebujete saciu hadicu? Potom je pre vás dôležité, aký podtlak hadica zvládne bez deformácie. V náročnej prevádzke sú potrebné aj požadované štandardy a certifikáty – vždy ich pri príslušnej hadici uvádzame.

Aký je rozdiel medzi sacou a výtlakovou hadicou?

Táto odlišnosť spočíva vo funkcii a konštrukcii hadíc. Sacia hadica sa používa na nasávanie kvapalín, vzduchu, chemikálií, abrazívnych látok. Je vyrobená z vybraných materiálov, ktoré odolávajú podtlaku, a aj vďaka špeciálnej výstuži sa pri saní nezmršťuje a nesťahuje. Podltak je vytváraný čerpadlom a je potrebný na nasávanie kvapaliny do hadice. Používa sa najčastejšie v čerpadlách, ktoré nasávajú kvapaliny z nádrže, studne a pod. Naproti tomu výtlaková hadica slúži na sanie aj vytláčanie kvapalín z jedného miesta do druhého, obvykle na dlhšiu vzdialenosť, musí odolávať vyšším tlakom a náročným podmienkam. Má silnejšie steny aj výstuže. Používa sa napríklad na zavlažovacie alebo hasičské aplikácie.

Aká je optimálna dĺžka hadice?

Tá závisí od vzdialenosti medzi zariadeniami, ktoré sa majú spojiť. Nemala by byť príliš krátka, aby nedošlo k jej vytrhnutiu, alebo k poškodeniu koncoviek, čo by negatívne ovplyvnilo jej tesnosť. Nesmie byť ani príliš dlhá, pretože potom by sa mohla odierať o ďalšie prvky zariadenia, kam boli nainštalované, alebo by mohlo dôjsť k zamotaniu do okolitých hadíc alebo predmetov.

Ako mám správne namontovať hadicu, aby mi čo najdlhšie vydržala?

Na životnosť hadice má vplyv niekoľko faktorov. Za najdôležitejší považujeme spôsob upevnenia hadice a prostredia, v ktorom je používaná. Všeobecne teda odporúčame:

1. Voľnosť (Hadica by nemala byť namáhaná ťahom, mala by primerane voľne kmitať alebo sa pohybovať.)

2.Hadica má byť spojená kompatibilnou koncovkou.

3. Nie je vhodné hadicou neprimerane krútiť, mohlo by dôjsť k rozpojeniu koncoviek.

4. Rešpektujte zraniteľné miesto spoja (primeraný ohyb hadice).

5. Zabráňte poškodeniu hadice zvonku.

6.Nenamáhajte hadicu nadmerným ťahom.

7. V prípade pohyblivého spoja upevnite hadicu tak, aby ani pri jej pohybe nemohlo dôjsť k skrúteniu.

8. Chráňte hadicu pred upchatím.

V akom najkratšom možnom termíne si môžem nechať u vás vyrobiť výrobok na mieru?

Pokiaľ sa dohodneme na všetkých potrebných parametroch, dokážeme vám vyrobiť produkt na mieru už v rámci 48 hodín. Podrobné informácie uvádzame v článku Expres výroba prioritnej zákazky.

Potrebujete poradiť?
Naši špecialisti sa vám budú radi venovať

Nechajte si vyrobiť alebo upraviť tovar presne na mieru

RÝCHLA A ĽAHKÁ KONFIGURÁCIA

NAŠI ŠPECIALISTI VÁM PORADIA

OZVEME SA DO 24H

PRESKÚMAŤ

Bude nasledovať prihlásenie alebo registrácia